Pierwszy raz pyta zespołu Akurat trafiła w moje ręce dość przypadkowo. Kolega był z nimi na weselu i dostał płytę „Fantasmagorie” o czym nie omieszkał mnie poinformować, mówiąc, że od czasu wesela w samochodzie króluje akurat zespół Akurat. Płyta ma wiele mocnych stron i z pewnością wśród wielu z Was znajdzie swoje miejsce w repertuarze biegowym, rowerowym czy na siłowni. Ale po treningu daje równie pozytywne efekty, jak boli dupsko, nogi czy ręce to włącz Akurat – pomoże.

Muzyka

Jest niebanalna, rytmiczna zachęcająca do ruchu. Rytm wielu utworów zgodny z rytmem bicia serca, przy czym zależy na jakim etapie treningu jesteś ;). Muzyka to fuzja rocka, ska, reggae, punk rocka, pop oraz funk rocka. Członkowie grupy nie lubią się szufladkować i określają swoją muzykę jako poezję ska-kaną. Obecnie rytm nadają: gitara, wokal, gitara basowa, saksofon i perkusja, ale na wcześniejszych płytach słychać trąbkę, harmonijkę ustną i flet.

Teksty

Warstwa tekstowa to Akurat moja ulubiona strona ich działalności. Znajdziemy wiele tekstów wynikających z głębokich przemyśleń „ale człowiek song” ale są też teksty rozrywkowe „Godowy majowy”- wszystkie napisane lekko i z użyciem ciekawych i barwnych sformułowań. Z przyjemnością się słucha, zresztą oceńcie sami.

 

Pierwsza propozycja „ale człowiek song”

 

i druga  propozycja „Godowy majowy”

 

 

Comments are closed.